Keeneland Picks

Keeneland egyik legismertebb számok az USA-ban található, a “ló fővárosa a világ” – Lexington, Kentucky. Annak ellenére, hogy nem egész évben otthont ad, a pálya a hét minden napján nyitva áll a nyilvánosság számára. 1936 óta ad otthont a telivér akciónak, és Észak-Amerika egyik legismertebb helyszíne.

a kiváló telivér versenyzés mellett Keeneland híres arról, hogy gyönyörű környezetben található. A pálya a világ legkiemelkedőbb telivér aukciós házával is büszkélkedhet, évente négyszer kerül sor értékesítésre. Számos Breeders Cup és Kentucky Derby győztest értékesítettek a Keeneland aukciókon, mielőtt háztartási nevekké váltak.

az amerikai versenynaptár egyik legszebb helyszíneként mindig népszerű a látogatók körében, akik rendszeres versenynapokat élveznek a pályán. Túrák a helyszínen is rendelkezésre állnak, és a versenyző rajongók is részt vehetnek a zsokék negyedében, vagy talán még élvezhetik a pálya melletti kilátást a reggeli edzésekre.

egy 2009-es felmérésben Keenelandet Észak-Amerika első számú versenypályájának választották. 1986 óta nemzeti történelmi nevezetességnek nevezik. Észak-Amerika legfontosabb versenyeit a pályán rendezik, Keeneland egész évben tíz I. osztályú rendezvénynek ad otthont.

a Keeneland versenypálya működési módja az volt, hogy “létrehozzon egy modellpályát a sport állandósítására és fejlesztésére, valamint olyan pályát biztosítson, amely a telivér versenyzés szép hagyományainak szimbólumaként szolgál.”

rendszeresen vonzza a jelentős méretű mezőket, és az erszényes elosztás azt jelenti, hogy Észak-Amerika legjobb lovasai rendszeresen látogatják a pályát a nyári hónapokban. A Keeneland rendszeresen rendez versenyeket, amelyek bemutatják a sport legjobb kétéveseit, tétprogramjuk pedig a világ minden tájáról vonzza az érdeklődést. Az írás idején 32 Breeders Cup győztes futott először a Kentucky pályán.

Keeneland History

a Kentucky Association pálya 1933-as hirtelen bezárása után Lexington helyszín nélkül maradt, és számos prominens lovas maradt megfosztva. Jack Keene 147 hektáros termőföldet birtokolt, és úgy döntött, hogy Hal Prince Headley és Louie Beard őrnagy segítségét veszi igénybe egy versenypálya terveinek elkészítéséhez.

a lakosok aggodalmai ellenére mindössze 15 hónapba telt a Keeneland megnyitása, és minden nyereség egyenesen a közösségi és helyi projektekbe került. Eredetileg egy önkéntes csapat irányította, akik örömmel látták, hogy több mint 8000 néző vesz részt a verseny nyitónapján a pályán. A pálya majdnem megszakadt a nyitó kilencnapos találkozójuk után.

a Keeneland számos hagyományát megőrizte az évek során, és ez volt az utolsó pálya, amely versenyhívásokat sugárzott a hangosbeszélő rendszerén keresztül, amíg végül 1997-ben selejtezték. Minden bizonnyal van egy “retro” érzés a pályán, és bár szükség esetén modernizált, még mindig megőrzi sok eredeti tulajdonságát.

1984-ben egy pályamenti győztes kört adtak hozzá, a látogatás előtt Erzsébet királynő II, míg alig tizenkét hónappal később gyeppályát is telepítettek. A következő húsz évben Keeneland polytrack felülettel is büszkélkedhetett, bár ez 2004-ben visszatért a földútra.

annak ellenére, hogy a hatóságok számos felhívást tettek Keeneland elismerésére, a pályát csak 2015-ben választották ki a világhírű tenyésztők Kupájának. A kezdeti szkepticizmus ellenére a rangos esemény házigazdája hatalmas sikernek számított, és a 2020-as Breeders Cup házigazdája is lett.

Keeneland ismert pálya torzítás

Keeneland tekinthető az egyik igazságosabb pályák Észak-Amerikában, és nagyon kevés elfogultság nyilvánvaló a legtöbb versenyen, bár számos furcsaság, hogy néz ki.

azonban 1 1/16 mérföld távolságban a szennyeződésen A kezdő kapu általában az első forduló közelében helyezkedik el, ami gyakran előnyben részesítheti a belső oszlopból futó lovakat, akik jó korai sebességet mutatnak. A korai sebesség nedves körülmények között is döntő fontosságú, mivel a pálya általában heves esőzések után gyorsabban halad.

a zárók általában egy kicsit jobban járnak a gyeppályán a Keeneland egyedülálló homokalapú gyeppályájával, amely általában azoknak a lovaknak kedvez, akik jó sebességet mutatnak az utolsó kanyar körül. Bár ez megy vissza hosszú utat, statisztikák azt mutatják, hogy csak 4% – a nyertesek a gyep pálya 2004 ment drót-to-wire.

győztes posztok

a 2019-es tavaszi találkozó statisztikái szerint, amely április 26-án zárult, a 3-as és 9-es standok adták a legtöbb győztest a sprintversenyeken a főpályán. A nyertesek összesen 35% – A E két pozíció bármelyikéből származott. A keenelandi Sprint események általában tisztességes méretű mezőket vonzanak, majd nagyrészt egyenletes eloszlást eredményeztek az egész fórumon.

a 4. istálló kevésbé bizonyult hatékonynak, a 63 indulóból mindössze 6 nyert ebből a posztból (9%).

hasonló történet volt a mérföldes vagy annál hosszabb főpályás versenyeknél is, a 4.istállóban húzott lovak mindössze 9%-A lépett be a győztes házába. Amint azt az ismert pálya elfogultsága kifejti, a hosszabb út során a belső oszlopok jövedelmezőnek bizonyultak, a nyertesek 22% – a az első istállóból származott. Az ötös istálló a handicappers számára is nyereséges volt, a nyertesek 16% – át itt helyezték el.

kevesebb versenyt rendeztek a gyepen a tavaszi találkozó során; a sprintversenyek nyerteseinek 50% – át azonban az 1.vagy a 2. standokon sorsolták ki.

az Útvonalversenyek meglehetősen egyenletes felosztást eredményeztek; a 3.istállóban húzott lovak azonban ezen események csaknem 20% – ában sikeresek voltak. Az 5-ös és a 6-os istállók a győztesek mindössze 11% – át produkálták, míg a 8-ban húzott hét ló közül egyik sem nyerte meg a versenyt.

Keeneland legjobb edzői

Észak-Amerika legjobb lovasai rendszeresen látogatják a pályát a tavaszi és őszi találkozókon, és rendszeresen elhagyják Kentuckyt számos győztessel az övük alatt.