The Magic vs.Jordan’ s Bulls – Part VI: Fun facts and strange moments

a sport a COVID-19 világjárvány miatt megtorpant, és a sport címoldalára került az ESPN 10 részes “The Last Dance”című dokumentumfilm-sorozata.

a sorozat kiemeli az 1990-es Chicago Bulls-dinasztiát és végső címét 1998-ban. Az évtized során Chicago elkészült egy pár három tőzeggel. A Bulls 1991-től 1993-ig, majd 1996-tól 1998-ig megnyerte az NBA döntőjét.

a Bulls edzője Phil Jackson volt, és a liga egyik legjobb all-around játékosa volt a csatárban Scottie Pippen, de a gárda Michael Jordan volt a franchise megkérdőjelezhetetlen arca. Az első három tőzeget követően Jordan több mint másfél szezonra visszavonult, majd későn tért vissza az 1994-95-ös szezonban.

az évek során jelentős pillanatok és játékok voltak a Chicago bajnoki csapatai és az Orlando Magic között. Elkezdünk egy hatrészes sorozatot, amely áttekinti a Bulls dinasztia és Orlando közötti kulcsfontosságú pillanatokat.

visszatekintéssel zárul az érdekes és a furcsa dolgokra:

a legtöbb pont otthon, a Jordan elleni vereségben

ezt a versenyt már kétszer említették ebben a sorozatban, de Michael Jordan eddigi legmagasabb pontozási erőfeszítését otthon és veszteségben ugyanabban a játékban érte el az Orlando Magic ellen. Orlando hattal kevesebb, mint 45 másodpercig játszani a szabályozásban a Chicagói stadionban Jan. 16, 1993, de kénytelen túlóra egy Nick Anderson tripla. Jordan 64 pontot szerzett a veszteségben, de a Magic 128-124-es győzelemmel távozott.

ki a 12. szám?

Michael Jordan a leghíresebb a 23.szám viseléséről, bár a 45. számot viselte, miután 1995-ben nyugdíjba vonult. Az 1.meccs veresége után Orlando Magic a keleti konferencia döntőjében Jordan visszatért a 23. helyre a 2. meccsre. Karrierje során ezt a számot viselte, de nem ez az egyetlen két szám, amelyet Jordan viselne a varázslat ellen.

Orlando alakuló szezonjában Jordan mezét állítólag ellopták a látogató öltözőből. Csak a második karrierje játék Orlando Arena, Jordan kénytelen volt viselni egy névtelen Nem. 12 jersey Valentin napon 1990. A 12. helyet viselve Jordan 49 ponttal végzett, de ez újabb magas pontszámú veszteség lenne. A Magic 11 pontos hátrányból gyűlt össze, hogy elindítsa a negyedik negyedet, hogy hosszabbításban nyerjen, 135-129.

az ünnepi szellem

miután 1991 és 1993 között három egyenes NBA-döntőt nyert, Jordan másfél szezonra visszavonult az 1992-93-as szezont követően. Az első karácsony Jordan nélkül szerepelt a Chicago Bulls. Ez is szerepelt az Orlando Magic. Dec. 25, 1993, a varázslat először karácsony napján játszott.

nál nél Chicago Stadion, a bikákat vezette Scottie Pippen játékmagas 28 pontja. Nick Anderson 24 ponttal járta a varázslatot, de a Chicago támadója, Toni Kukoc játszotta a hős szerepét. Kukoc egy karcsúbbon szerezte a meccs győztesét, két másodperc maradt a Chicago 95-93-as győzelméből. Orlando azóta nyolcszor játszott karácsony napján. A varázslat 5-4 minden alkalommal karácsonykor.

Jordan visszatérése Chicagóba

miután több mint másfél szezont vett ki, Michael Jordan kevesebb mint 20 játékkal tért vissza az NBA-be az 1994-95-ös szezonban. Jordan visszatért az Indiana Pacers elleni közúti veszteségért, mielőtt segített a Bullsnak legyőzni a Boston Celtics ban, – ben Boston Garden. Az első játék vissza Chicago azonban, ellen jött Orlando.

március 24-én, 1995-ben Jordan 21 ponttal és nyolc gólpasszal végzett, de Orlando volt a győztes. A Magic a negyedik negyed közepén haladt, de 11-1-es futással megragadta a verseny irányítását 106-99-es győzelemmel. Shaquille O ‘ Neal 24 ponttal, 16 lepattanóval és három blokkkal vezette az Orlandót.

Shaq késői érkezése

Jordan mezének ellopása Valentin-napon az Orlando és Chicago közötti történelem egyik bizarrabb pillanata lehet, de ami 1996 húsvétján történt, közel volt. Csapat tisztviselők tűnt tisztázatlan, ahol Magic center Shaquille O ‘ Neal volt az április 7, 1996 verseny Orlando Arena. O ‘ Neal haláleset áldozata lett a családjában, és csak röviddel a bejelentés előtt volt a környéken.

miután elkapta a New Jersey-i last minute járatot, O ‘ Neal megérkezett az arénába az előjáték bemutatására. O ‘ Neal az első negyedben több mint félúton haladt a kispadon, mielőtt 21 pontot és kilenc lepattanót gyűjtött volna. Jordan 27 ponttal vezette az összes gólszerzőt, beleértve az utolsó perc ugróját is, amely végleg előrébb hozta a bikákat, miután a Magic törölte a 12 pontos hátrányt.

az utolsó csapat, amely legyőzte Jordant a rájátszás sorozatában

fotó hitel olvassa el CHRIS WILKINS/AFP keresztül Getty Images

tól től 1991 nak nek 1998, A Bulls nyolcból hatot nyert NBA címek. Michael Jordan volt az NBA döntőjének MVP-je e bajnoki győzelmek mindegyikében. Ezen a szakaszon Chicago csak egyszer kiesett Jordániával a névsorban. Ez az 1995-ös Keleti Konferencia elődöntőjében jött Orlando. Jordan abban a szezonban csak 17 alapszakasz-meccsen játszott, miután visszavonult. Chicago legyőzte a Charlotte Hornets az első fordulóban lehetőséget kapott arra, hogy szembenézzen a kiemelt varázslattal.

Orlando végül megnyeri a sorozatot, négy meccset kettőre. A négy mágikus győzelem közül háromban Orlando kevesebb, mint három perc játéklehetőséggel lemaradt. A United Center sorozatban elért győzelmében a Magic 14-0-s futással zárta a játékot 108-102-es győzelemmel. A Bulls tovább nyeri a következő három NBA-döntőt.

Orlando segített a Jordan Wizards megszüntetésében

fotó: Mitchell Layton/NBAE a Getty Images-en keresztül

mint az utolsó szakaszban említettük, az Orlando Magic volt az utolsó csapat, amely legyőzte Jordant egy rájátszási sorozatban. Ez azonban nem az utolsó alkalom, hogy kizárták őt a rájátszásból. Miután 1998-ban hatodik címig vezette a Bulls-t, Jordan ismét visszavonult. Három szezonon kívül volt a bajnokságban, mielőtt visszatért a Washington Wizards franchise-ba, amelynek részleges tulajdonosa volt. Miután 60 meccset játszott Washington közben 2001-02 szezon, Jordan mind a 82 meccsen játszott Washington közben 2002-03 kampány.

a második szezonban a Washington 37-45-re végzett. A Wizards maradt a rájátszásban vadászat végéig része a 2002-03 szezonban, de kiesett április 11, 2003. Aznap este Jordan 25 pontot szerzett a Miami Heat 91-87-es győzelmével-karrierje utolsó győzelmével -, de Washington kiesett a Milwaukee Bucks győzelmének eredményeként a Toronto Raptors és a Magic győzelme az Indiana Pacers ellen. A Magic 3-3-ra ment Jordánia ellen Washingtonban töltött hivatali ideje alatt.