career Training USA

ubieganie się o program praktyk może być długim i trudnym procesem, więc kiedy otrzymasz ofertę praktyk, może być bardzo ekscytujące! W podnieceniu możesz ulec pokusie natychmiastowego przyjęcia oferty. Jednak ważne jest, abyś zrozumiał warunki swojej oferty przed zaakceptowaniem pozycji, aby nie było niespodzianek po przybyciu do USA

przygotuj się i zrozum, czego możesz się spodziewać; pomoże Ci to lepiej zarządzać swoim doświadczeniem w USA i określić, czy będziesz zadowolony z warunków oferty. Firmy przyjmujące międzynarodowych stażystów różnią się znacznie pod względem świadczeń, wynagrodzeń i warunków pracy. Twoja amerykańska firma goszcząca może bardzo różnić się od innych pracodawców, o których Twoi znajomi lub rodzina mogli ci powiedzieć, gdy odbywali staż w USA. ważne jest, abyś zapoznał się z Polityką swojego pracodawcy, zanim zaakceptujesz ofertę i poczynisz przygotowania do przyjazdu do USA.

zadania i obowiązki

niezwykle ważne jest, abyś wiedział, co będziesz robił podczas programu stażowego, aby upewnić się, że spełniasz własne cele edukacyjne. Upewnij się, że twoje rzeczywiste obowiązki i projekty odpowiadają twoim oczekiwaniom i tym, co omówiłeś z pracodawcą. Powinieneś znać swój plan stażu/stażu DS-7002, który dokładnie określa, co będziesz robić. Należy pamiętać, że pracodawcy przyjmujący program wizowy J-1 są zobowiązani do przestrzegania tego planu szkoleniowego, aby być zgodnym z przepisami programu. Upewnij się, że rozumiesz, jakiego rodzaju zadań będziesz oczekiwać podczas szkolenia, i nie wahaj się skontaktować z InterExchange, jeśli masz jakiekolwiek pytania w trakcie programu. Jeśli zaakceptujesz ofertę, a twój plan szkoleniowy nie jest przestrzegany lub masz inne obawy dotyczące zadań i obowiązków związanych ze stażem, skontaktuj się z nami od razu.

odszkodowanie

upewnij się, że wyraźnie rozumiesz, czy otrzymasz odszkodowanie za czas stażu w USA.Jeśli otrzymujesz odszkodowanie, dowiedz się szczegółów. Odszkodowanie jest ustalane między tobą a Twoim pracodawcą przyjmującym. Chociaż nie ma standardowych wymagań płacowych dla programu stażowego J – 1, wymagamy, aby wszystkie programy nieodpłatne spełniały sześć kryteriów Departamentu Pracy USA dotyczących bezpłatnych praktyk. Kwota, którą otrzymasz, zostanie wskazana na Twoim DS-7002. Musisz otrzymać co najmniej tę kwotę za cały program i powinieneś skontaktować się z InterExchange, jeśli kiedykolwiek otrzymasz mniej niż obiecano w planie treningowym. W odniesieniu do odszkodowania, należy zrozumieć, co następuje:

kiedy otrzymasz wypłatę (raz w miesiącu lub raz na dwa tygodnie, na pierwszy dzień miesiąca lub na koniec miesiąca itp.) Ile otrzymasz (rzeczywista kwota i częstotliwość, np. godzinowa, dzienna, miesięczna lub roczna)jeśli wykonujesz program nieodpłatny, oszacuj swoje koszty utrzymania, aby lepiej zarządzać swoimi finansami przez cały pobyt. Nie Akceptuj programu bezpłatnych praktyk w USA, jeśli nie będziesz mieć środków finansowych na utrzymanie się w całym programie.

świadczenia

różne firmy oferują różne korzyści i korzyści poza rekompensatą pieniężną. Nie należy zakładać, że będziesz miał takie same korzyści jak przyjaciel, który pracuje dla innej firmy. Firmy nie muszą oferować korzyści, ale jeśli tak, zrozum, które korzyści są zawarte w Twojej ofercie, abyś nie był zaskoczony po przyjeździe. Przed przyjazdem należy omówić z pracodawcą, czy którakolwiek z poniższych kwestii dotyczy państwa. Poproś o pisemną umowę, która określa wszystkie korzyści, których powinieneś oczekiwać:

  • wynagrodzenie za nadgodziny (zwykle za staż przekraczający 40 godzin tygodniowo)
  • bezpłatne lub zniżkowe zakwaterowanie
  • vouchery na transport lub posiłki
  • wszelkie inne korzyści, które może zaoferować twój konkretny pracodawca przyjmujący

godziny & Transport

różne firmy działają na różnych harmonogramach; czasami pracownicy w tej samej firmie utrzymują różne harmonogramy od siebie. Powinieneś zapytać swojego pracodawcę, jakie są standardowe godziny pracy i wziąć pod uwagę, czy godziny są elastyczne, czy wahają się w zależności od potrzeb firmy. Powinieneś zawsze odbywać staż minimum 32 godziny tygodniowo. Nie ma maksymalnej liczby godzin, ale ponieważ nie jest to zwykłe zatrudnienie, nie powinieneś być proszony o wykonywanie funkcji stażysty przez więcej niż 40-45 godzin tygodniowo. Jeśli twój pracodawca sugeruje, że możesz potrzebować więcej niż 45 godzin tygodniowo, skontaktuj się natychmiast z InterExchange.

kultura firmy

warto przygotować się na przyjazd, mając pewne zrozumienie kultury firmy przed rozpoczęciem. Zapytaj swojego przełożonego, czy jest coś, co powinieneś wiedzieć o środowisku biurowym. Niektóre firmy są bardziej swobodne, podczas gdy inne firmy mogą być bardzo ustrukturyzowane i surowe o zachowaniu biurowym. Zrozumienie kultury środowiska pracy pomoże przygotować cię do tego, jak powinieneś się zachowywać i jak się ubierać–niezależnie od tego, czy będziesz potrzebował stroju casual, business casual czy formalnego. Sprawdź nasz wpis na blogu na temat profesjonalizmu w miejscu pracy, aby upewnić się, że jesteś przygotowany do integracji z amerykańską kulturą biznesową.

podejmując ważną decyzję o odbyciu stażu w USA, rozważ wszystkie aspekty swojej oferty przed jej zaakceptowaniem. Aby upewnić się, że posiadasz niezbędne informacje, poproś o list ofertowy, który określa warunki Twojego zatrudnienia w firmie i zawiera podstawowe informacje o wynagrodzeniu, a także wszelkie korzyści oferowane przez pracodawcę.

potwierdzenie wszystkich tych szczegółów przed przyjazdem zminimalizuje wszelkie nieporozumienia i sprawi, że twoje doświadczenie będzie o wiele bardziej udane!