The Magic vs.Jordan’ s Bulls – Part VI: Fun facts and strange moments

w związku z pandemią COVID-19 Sport został zatrzymany, a nagłówki gazet w sporcie zostały niedawno wyemitowane przez ESPN 10-częściowy serial dokumentalny „The Last Dance”.

seria podkreśla dynastię Chicago Bulls z Lat 90.i ich ostatni tytuł w 1998 roku. W ciągu dekady Chicago ukończyło parę trójskoczków. Bulls wygrali Finały NBA w latach 1991-1993, a następnie w latach 1996-1998.

Bulls byli trenowani przez Phila Jacksona i mieli jednego z najlepszych graczy ligi w napastniku Scottie Pippen, ale obrońca Michael Jordan był niekwestionowaną twarzą franczyzy. Po pierwszej trójce Jordan przeszedł na emeryturę przez ponad półtora sezonu, po czym powrócił późno w sezonie 1994-1995.

na przestrzeni lat pomiędzy drużynami Chicago championship A Orlando Magic miały miejsce znaczące momenty i Mecze. Rozpoczniemy sześcioczęściową serię powracającą do kluczowych momentów między dynastią byków a Orlando.

kończy się spojrzeniem na ciekawe i dziwne:

najwięcej punktów u siebie, w przegranej dla Jordana

ten konkurs był już dwukrotnie przywoływany podczas tej serii, ale najwyższy wynik Michaela Jordana w historii u siebie i w przegranej przyszedł w tym samym meczu przeciwko Orlando Magic. Orlando ciągnął przez sześć z mniej niż 45 sekund do gry w Regulaminie na stadionie w Chicago stycznia. 16, 1993, ale wymuszona dogrywka na nicku Andersonie. Jordan zdobył 64 punkty w przegranej, ale Magic odeszli od zwycięstwa 128-124.

kto jest nr 12?

Michael Jordan jest najbardziej znany z noszenia No. 23, chociaż nosił No.45 po powrocie z emerytury w 1995 roku. Po przegranym meczu z Orlando Magic w finale Konferencji Wschodniej, Jordan powrócił do 2. Nosił ten numer przez cały okres swojej kariery, ale nie są to jedyne dwa numery, które Jordan nosił przeciwko magii.

podczas inauguracyjnego sezonu Orlando koszulka Jordana została rzekomo skradziona z szatni. W swoim drugim w karierze meczu w Orlando Arena Jordan został zmuszony do noszenia bezimiennego No. 12 jersey na Walentynki 1990. Jordan z numerem 12 zakończył z 49 punktami, ale będzie to kolejna wysoka strata punktowa. Magic z 11-punktowym deficytem rozpoczęli czwartą kwartę i wygrali po dogrywce 135-129.

the Holiday Spirit

po wygraniu trzech finałów NBA w latach 1991-1993 Jordan przeszedł na emeryturę na półtora sezonu po sezonie 1992-1993. Pierwsze święta bez Jordana miały miejsce w Chicago Bulls. W programie znalazł się również Orlando Magic. W grudniu. 25.1993, The Magic zagrali w Boże Narodzenie po raz pierwszy.

na stadionie w Chicago Bulls prowadzili Scottie Pippen, zdobywając 28 punktów. Nick Anderson pokonał Magic z 24 punktami, ale to Toni Kukoc zagrał rolę bohatera. Kukoc strzelił gola-zwycięzca meczu na szczuplejszym, a dwie sekundy pozostały w wygranej 95-93 dla Chicago. Orlando zagrał w Boże Narodzenie osiem razy od tego czasu. Magia to 5-4 w święta.

powrót Jordana do Chicago

po ponad półtora sezonu przerwy, Michael Jordan powrócił do NBA, gdzie w sezonie 1994-95 pozostało mniej niż 20 meczów. Jordan powrócił po przegranej z Indianą Pacers, po czym pomógł Bullsom pokonać Boston Celtics w Boston Garden. Swój pierwszy mecz w Chicago zaliczył jednak przeciwko Orlando.

24 marca 1995 Jordan zakończył karierę z 21 punktami i ośmioma asystami, ale to Orlando zwyciężył. Magia ciągnęła się w połowie czwartej kwarty, ale wykorzystała bieg 11-1, aby przejąć kontrolę nad konkursem w wygranej 106-99. Shaquille O ’ Neal prowadził Orlando z 24 punktami, 16 zbiórkami i trzema blokami w zwycięstwie.

Późny przyjazd Shaq ’ a

kradzież koszulki Jordana w Walentynki może być jednym z dziwniejszych momentów w historii Orlando i Chicago, ale to, co miało miejsce w Wielkanoc 1996 roku, było bliskie. Przedstawiciele zespołu nie wiedzieli, gdzie jest Magic center Shaquille O ’ Neal na zawody 7 kwietnia 1996 w Orlando Arena. O ’ Neal miał do czynienia ze śmiercią w swojej rodzinie i był w okolicy dopiero na krótko przed informacją.

po złapaniu lotu w ostatniej chwili z New Jersey, O ’ Neal przybył na arenę, aby przedstawić się przed meczem. O ’ Neal wszedł na ławkę rezerwowych w pierwszej kwarcie ponad połowę, po czym zdobył 21 punktów i dziewięć zbiórek. Jordan poprowadził wszystkich strzelców z 27 punktami, w tym skoczka w ostatniej minucie, który wyprzedził byki na dobre po tym, jak Magic usunęli deficyt 12 punktów.

ostatni zespół, który pokonał Jordana w serii Playoff

zdjęcie powinno przeczytać CHRIS WILKINS/AFP via Getty Images

w latach 1991-1998 Bulls zdobyli sześć z ośmiu tytułów NBA. Michael Jordan był MVP Finałów NBA w każdym z tych zwycięstw mistrzowskich. Podczas tego odcinka Chicago zostało wyeliminowane tylko raz z Jordanem w składzie. W 1995 wystąpił w półfinale Konferencji Wschodniej przeciwko Orlando. Jordan zagrał tylko w 17 meczach sezonu regularnego tego sezonu po zakończeniu kariery. Chicago pokonało Charlotte Hornets w pierwszej rundzie, aby uzyskać możliwość zmierzenia się z magią z najwyższej półki.

Orlando ostatecznie wygra serię, cztery mecze do dwóch. W trzech z czterech magicznych zwycięstw Orlando tracił mniej niż trzy minuty do gry. W serii zakończonej zwycięstwem w United Center, Magic zakończyli grę na 14-0 w wygranym 108-102. Byki wygrały kolejne trzy Finały NBA.

Orlando pomógł wyeliminować czarodziejów Jordana

Zdjęcie Mitchell Layton/nbae via Getty Images

jak wspomniano w ostatniej części, Orlando Magic byli ostatnią drużyną, która pokonała Jordana w serii Play-off. To jednak nie był ostatni raz, kiedy wyeliminowali go z play-offów. Po doprowadzeniu Bulls do szóstego tytułu w 1998 roku, Jordan ponownie odszedł na emeryturę. Przez trzy sezony był poza ligą, po czym powrócił do franczyzy Washington Wizards, której był częściowym właścicielem. Po rozegraniu 60 meczów dla Waszyngtonu w sezonie 2001-2002, Jordan zagrał we wszystkich 82 meczach dla Waszyngtonu w sezonie 2002-2003.

drugi sezon z rzędu Washington zakończył 37-45. The Wizards pozostali w fazie Play-off aż do końca sezonu 2002-03, ale zostali wyeliminowani 11 kwietnia 2003 roku. Tej nocy Jordan zdobył 25 punktów w wygranym 91-87 meczu z Miami Heat – ostatnim zwycięstwem w karierze-ale Washington został wyeliminowany w wyniku wygranej Milwaukee Bucks nad Toronto Raptors i wygranej Magic nad Indianą Pacers. Magic przegrali 3: 3 z Jordanem podczas jego kadencji z Waszyngtonem.