Tyler Zeller Bio, Repere, statistici / Milwaukee Bucks

repere de carieră

• veteran NBA de șase ani care a jucat în 406 jocuri de carieră (165 de starturi) cu Cleveland, Boston Brooklyn și Milwaukee … deține medii de carieră de 7,0 puncte și 4,4 recuperări în 17,6 minute pe meci.
  • a jucat în 18 jocuri de playoff în cariera sa, ajungând în finala Conferinței de Est în 2017 cu Boston
  • a 17-A secțiune generală în draftul NBA 2012
  • ACC Jucătorul Anului ca senior la Carolina de Nord în 2011-12

2017-18 repere de sezon … a jucat în 66 de jocuri (34 de starturi) cu Brooklyn și Milwaukee … a avut în medie 6,7 puncte și 4,6 recuperări în 16,8 minute pe meci … a împușcat 56,0 la sută din carieră … a marcat 15 puncte (5-8 FG) cu cinci recuperări la DEN pe 4/1 … a avut 12 puncte (5-9 FG) cu șase recuperări vs. NYK pe 3/9 … a înregistrat 11 puncte (5-8 FG) vs.PHI pe 3/4 … a avut 14 puncte (7-9 FG) pe 2/15 vs. DEN … a marcat 14 puncte (7-9 FG) cu opt recuperări vs. ATL pe 2/13 … tras în opt recuperări cu patru puncte la ORL pe 2/10 … a jucat șase minute, înregistrând două recuperări în debutul său Bucks pe 2/6 la NYK … achiziționat de Bucks pe 2/5 de la Brooklyn în schimbul lui Rashad Vaughn și o viitoare selecție de draft din runda a doua … au avut în medie 7,1 puncte și 4.6 recuperări în 42 de jocuri (33 de starturi) cu Nets în 2017-18 … marcat în cifre duble de 14 ori … a marcat 20+ puncte o dată … are 12 DNP-CD-uri în acest sezon … inactiv pentru 3 jocuri … a ratat trei jocuri (3/5-3/7, 3/17-3/19) cu dureri de șold/spate/coaste drepte.

pro CAREER … 2016-17: a apărut în 51 de jocuri (cinci starturi) pentru Boston, înregistrând medii de 3,5 puncte (.494 FG, .564 FT) și 2,4 recuperări în 10.3 minute pe meci … a câștigat primul său început de sezon pe 11/2 împotriva Chicago și a înregistrat 11 puncte și patru recuperări în 25 de minute… și-a egalat cariera în asistențe cu șase pentru a merge împreună cu un dublu-dublu de 11 puncte și 10 recuperări împotriva Cleveland pe 11/3.

2015-16: a apărut în 60 de jocuri (trei starturi), în medie 6,1 puncte și 3,0 recuperări în 11,8 minute pe meci… împușcat .476 de la podea și .815 de la linie… a compensat 12 puncte la Detroit pe 12/16 pentru a merge împreună cu trei recuperări și o asistență în puțin sub 10 minute de acțiune… a marcat un punctaj maxim de sezon 14 pentru a merge împreună cu un maxim de sezon de atunci opt recuperări împotriva Minnesota pe 12/21 în 17 minute… a înregistrat nouă puncte și un nivel ridicat de carieră care leagă trei furturi împotriva Washingtonului pe 1/25… a înregistrat primul său dublu-dublu al sezonului cu maximele sezonului de atunci în puncte (16) și recuperări (10) împotriva New York Times York pe 2/2… a înregistrat un sezon de trei blocuri împotriva Detroit pe 2/3… și-a egalat sezonul de atunci cu 16 puncte la Cleveland pe 2/5 … a stabilit un nou sezon de atunci cu 17 puncte împotriva Sacramento pe 2/7… și-a egalat înălțimea carierei cu 26 de puncte pentru a merge împreună cu o carieră înaltă care leagă patru blocuri împotriva Milwaukee pe 4/8… a marcat 10 sau mai multe puncte în 11 jocuri și 20 sau mai multe puncte o dată… a înregistrat un dublu-dublu … a condus Celtics în scor o dată, în recuperări de două ori, în furturi o dată și în blocuri de opt ori.

2014-15: a apărut în toate cele 82 de jocuri pentru prima dată în carieră și a avut o medie de 10,2 puncte în carieră pentru a merge împreună cu 5,7 recuperări și 1,4 pase decisive în 21,1 minute pe meci… împușcat .549 din teren și .823 din linia de aruncare liberă … și-a făcut debutul Celtic în noaptea de deschidere împotriva Brooklyn (10/29) și a înregistrat șase puncte, o revenire și o asistență în șase minute… a totalizat un sezon înalt 19 puncte pentru a merge împreună cu șapte recuperări împotriva Phoenix pe 11/17… a făcut primul său start ca Celtic împotriva San Antonio pe 11/30 și a răspuns cu șapte puncte și 10 recuperări… a înregistrat o carieră înaltă 24 de puncte pentru a merge împreună cu un sezon înalt 14 recuperări împotriva L. A. Lakers pe 12/5… a înregistrat 22 de puncte pentru a merge împreună cu opt recuperări și două blocuri împotriva Miami pe 12/21… a făcut o carieră înaltă 10 aruncări libere împotriva Orlando pe 12/23… a stabilit un nou sezon înalt cu trei blocuri împotriva Philadelphia pe 2/6… a stabilit o carieră înaltă cu șase pase decisive pentru a merge împreună cu 22 de puncte împotriva Sacramento pe 2/20… a făcut un joc câștigător, deoarece ceasul a expirat pentru a bate Jazz-ul pe 3/4… a înregistrat o nouă carieră înaltă cu 26 de puncte pe o carieră înaltă 11 goluri pe teren împotriva Philadelphia pe 3/16… a înregistrat 10 sau mai multe puncte în 37 de jocuri și 20 sau mai multe puncte în șase jocuri… înregistrate 10 sau mai multe recuperări în opt jocuri … crestate trei duble-duble … a condus sau legat de conducerea echipei în puncte de șapte ori, recuperări de 18 ori și blocuri de 21 de ori

2013-14: a apărut în 70 de jocuri (nouă starturi) pentru Cleveland, în medie 5,7 puncte pe .538 de trageri de pe teren și 4,0 recuperări în 15,0 minute pe meci… au înregistrat trei duble-duble… în nouă jocuri ca titular, în medie 9,0 puncte pe .544 fotografiere, a .905 (19-of-21) marchează de la linia de fault, 5,6 recuperări și 1,1 blocuri în 21.6 minute pe meci … marcat în cifre duble în patru jocuri consecutive de la 4/9-16, în medie 15,8 puncte pe .711 (27-of-38) fotografiere, 7,5 recuperări și 1,0 bloc în 23,8 minute pe acea întindere… a marcat al treilea dublu-dublu al sezonului cu 22 de puncte pe 9-of-11 (.818) fotografiere, 11 recuperări și două blocuri în 26 de minute împotriva Brooklyn pe 4/16… terminat cu 12 puncte și șapte recuperări în 26 de minute de pe bancă împotriva Boston pe 4/12 … colectate 18 puncte pe 9-of-11 (.818) fotografiere, șase recuperări și două blocuri în 24 de minute de pe bancă împotriva Detroit pe 4/9 … a înregistrat o carieră de 23 de puncte pe 10-of-16 (.625) fotografiere și șase recuperări în 30 de minute împotriva Houston pe 3/22… a avut un dublu-dublu aproape cu 10 puncte și nouă recuperări în 23 de minute împotriva Utah pe 2/28… a făcut o carieră de opt aruncări libere (pe nouă încercări) și a terminat cu 16 puncte, șase recuperări și trei blocuri în 31 de minute împotriva Orlando pe 2/19… a înregistrat al doilea dublu-dublu al sezonului cu 18 puncte și o carieră de 15 recuperări (șase ofensive) în 25 de minute la Philadelphia pe 2/18… a înregistrat al doilea dublu-dublu al sezonului cu 18 puncte și o carieră de 15 recuperări (șase ofensive) în 25 de minute la Philadelphia pe 2/18… a înregistrat al doilea dublu-dublu al sezonului cu 18 puncte și o carieră de 15 recuperări (șase ofensive) în 25 de minute la Philadelphia pe 2/18 … a înregistrat al doilea dublu-dublu al sezonului cu 18 puncte și o carieră de 15 recuperări (șase ofensive) în 25 de minute la Philadelphia pe 2/18 … a înregistrat 13 puncte și 10 recuperări în 21 de minute în primul său început de sezon pe 1/28 împotriva New Orleans … condus sau legat pentru conducerea echipei în puncte de două ori, recuperări de cinci ori, fură o dată și blocuri de 21 de ori… a marcat 10-19 puncte de nouă ori și 20 sau mai multe puncte de două ori… a fost DNP – CD de 10 ori pe sezon… A ratat două jocuri de la 11/20-22 din cauza unei entorse a gleznei drepte… joc ratat pe 12/14 din cauza unei accidentări la glezna dreaptă… a fost plasat pe lista inactivă de două ori pe sezon

2012-13: a apărut în 77 de jocuri (55 de starturi) cu Cleveland în timpul campaniei sale de debutanți, în medie 7,9 puncte pe .438 de împușcături, 5,7 recuperări și 0,9 blocuri în 26.3 minute pe meci … numit la NBA All-Rookie echipa a doua … ca un starter, medie 8.3 puncte pe .434 fotografiere, 6.0 recuperări și 1.0 bloc în 28.0 minute pe meci … de asemenea, împușcat .764 din linia de aruncare liberă, al doilea cel mai mare dintre toate centrele de debutanți… printre începători cu minimum 70 de jocuri jucate, clasat pe primul loc în recuperări ofensive pe meci, al doilea în recuperări defensive pe meci, al doilea în recuperări totale pe meci, al doilea în blocuri pe meci și al șaptelea în puncte pe meci… a înregistrat, de asemenea, șapte duble-duble, care a fost egalat pentru al patrulea dintre toți începătorii NBA… a marcat 15 puncte și a luat șapte recuperări în al patrulea joc NBA pe 11/5 la L. A. Clippers … a ieșit de pe bancă pentru a înscrie 14 puncte, a trage în jos 10 recuperări (patru ofensive) și a bloca două lovituri în 31 de minute împotriva Portland pe 12/1… în primul său început de carieră, a marcat 20 de puncte în carieră pe 9-of-15 (.600) fotografiere în timp ce adăugarea de trei recuperări la Boston pe 12/19… stabilit o cariera de mare în blocuri cu patru și numărate 13 puncte și șase recuperări la Sacramento pe 1/14… a luat un sezon cele mai bune 14 recuperări și a adăugat 13 puncte pe 6-of-12 (.500) fotografiere și trei blocuri în 38 minute la Utah pe 1/19 … medie 9.1 recuperări în timpul unei întinderi de nouă jocuri de la 1/9-26… a înregistrat 16 puncte pe 7-of-10 (.700) fotografiere, nouă recuperări, patru pase decisive și un bloc față de San Antonio pe 2/13… a tras în jos un sezon de șase recuperări ofensive (șapte în total) și a marcat 16 puncte împotriva Orlando pe 2/23… a marcat patru puncte în BBVA Rising Stars Challenge pentru echipa Shaq la All-Star Weekend… a marcat 10-19 puncte de 26 de ori și 20 sau mai multe puncte o dată… a condus echipa în recuperări de 11 ori, asistă o dată, fură de trei ori și blochează de 33 de ori… Jocuri ratate de la 11/7-13 cu un non-strămutate fractura osului orbital stâng/comoție… joc ratat pe 3/4 din cauza bolii… a fost NWT o dată pe sezon… a fost plasat pe lista inactivă de patru ori pentru sezon.

istoria PLAYOFF-ului … (18 jocuri, 4 starturi) … 2017: în medie 2,9 puncte și 1,7 recuperări în 7,1 minute pe meci în 11 jocuri pentru Boston în seria din prima rundă a echipei împotriva Chicago, seria DIN A doua rundă împotriva Washington și finala Conferinței de Est împotriva Cleveland … 2016: în medie 6,0 puncte și 5,0 recuperări în 12,7 minute pe meci în trei jocuri în timpul seriei din prima rundă a Celtics împotriva Atlanta … 2015: în medie 8,5 puncte puncte și 4.5 recuperări în 22.4 minute pe meci în timpul celor patru jocuri împotriva Cleveland în prima rundă Din Boston serie … împușcat .517 din teren și convertit patru din cele cinci încercări de aruncare liberă.

tranzacții de carieră … redactate de Dallas Mavericks cu a 17-a alegere generală în Draftul NBA 2012 … tranzacționate de Dallas pe 7 / 29 / 12 cu Kelenna Azubuike la Cleveland Cavaliers pentru Jae Crowder, Jared Cunningham și Bernard James .. pe 7/10/14, a făcut parte dintr-un comerț cu trei echipe; tranzacționat de Cleveland Cavaliers cu o alegere de draft din prima rundă din 2016 la Boston Celtics; Brooklyn Nets tranzacționate Marcus Thornton la Boston Celtics; și Cleveland Cavaliers tranzacționate Jarrett Jack și Sergey Karasev la Brooklyn Nets … a semnat un contract pe mai mulți ani cu Boston Celtics pe 7/27/16 … renunțat de Celtics pe 7/2/17 … a semnat un contract pe mai mulți ani cu Brooklyn Nets pe 9/12/17 … tranzacționate de Nets la Milwaukee pe 2/5/18 în schimbul Rashad Vaughn și un 2018 a doua rundă proiect alege.

Colegiul … a jucat în 117 joc (75 începe) pentru Carolina de Nord, cu medii de 12,8 puncte pe .542 de împușcături, 6,7 recuperări și 1,1 blocuri în 23.1 minute pe meci… în timpul anului său senior, a avut în medie 16,3 puncte, 9,6 recuperări și 1,5 blocuri în 28,2 minute pe meci… selectat ca jucător ACC al anului… Finalist pentru premiul John R. Wooden… prima echipă All-America (lemn) și a doua echipă de către AP, NABC, știri sportive, USBWA și baschet Times… Top 10 finalist pentru Premiul Lowe ‘ s Senior CLASS… numit Jucătorul districtului Usbwa al anului și o selecție NABC All-District… a câștigat Premiul Skip Prosser cel mai bun savant-atlet al ACC în baschetul masculin în jocul ACC… a condus liga în procentul de goluri pe teren (.569) și panouri ofensive (4.0) și a fost al doilea în recuperări (9.7), al treilea în scor (18.5) și al șaselea în procentajul aruncării libere (.833) … a avut o medie de 19,8 puncte și 10,7 recuperări și a împușcat 63.7 la sută împotriva echipelor ACC care au făcut turneul NCAA … au obținut 31 de puncte față de statul Appalachian și 30 (20-23 FTs) față de Maryland… au avut 20 de puncte și 22 de panouri în carieră față de Ohio în turneul NCAA… au împușcat 9-of-11 în victoria rutieră la Duke… au totalizat 18 puncte și 18 recuperări la Wake Forest și 21 de puncte și 17 recuperări față de statul NC… a devenit al treilea jucător ACC care a câștigat onorurile academice All-America of the Year… ca junior, în medie 15,7 puncte .547 de împușcături, 7,2 recuperări și 1,2 blocuri în 28.1 minute pe meci … legat de conducerea echipei în scor și al doilea în revenire… a condus ACC în procentul de goluri în toate jocurile (.547) și jocuri ACC (.580)… a înregistrat 32 de puncte în carieră față de Universitatea Long Island în turneul NCAA din 2011… a câștigat onoruri la turneul All-ACC din prima echipă… ca al doilea de studentie, a avut în medie 9,3 puncte și 4,6 recuperări în 17,4 minute pe meci … a ratat 10 jocuri ACC cu o fractură de stres la piciorul drept. UNC a trecut cu 2-8 în acel interval … a înregistrat 17 puncte și 10 panouri față de Georgia Tech … ca boboc, în medie 3,1 puncte .472 fotografiere și 2.0 recuperări în 7,8 minute pe meci … a fost membru al campionilor naționali din 2009… a început primele două jocuri pe care le-a jucat… a condus-o pe Carolina cu 18 puncte în debutul său colegial împotriva lui Penn … a ratat mai mult de trei luni cu încheietura ruptă.

PERSONAL … frate, Cody, a fost 2012 Big Ten Boboc al anului la Universitatea Indiana și joacă în prezent pentru Charlotte Hornets… fratele mai mare, Luke, a jucat pentru Phoenix Suns în 2012-13… în fiecare vară, Zeller și familia sa gazdă tabăra lor anuală de baschet DistinXion… poartă pantofi de mărimea 18… emisiunea de televiziune preferată este Duck Dynasty… filmul preferat este Avatar… poartă numărul 44 pentru că era numărul pe care unchiul său Al Eberhard îl purta jucând pentru Pistons.