Jack Taylor (basketbal)

Taylor seděl svou první sezónu v UW-La Crosse, když se zotavil ze zranění kolena. Ve své první sezoně 2011-12 nasbíral v 27 zápasech jako rezerva 7,0 bodů za 13,4 minuty. Ze svých tří bodů si připsal 39,4 procenta. Taylor si však basketbal přestal užívat a nenáviděl trénink. Po jedné sezóně v UW-La Crosse, Taylor přestoupil do Divize III Grinnell. Škola zaměstnávala jedinečný útočný styl-známý jako systém Grinnell-který se spoléhal na střelbu co nejvíce tří ukazatelů; Taylor si myslel, že to odpovídá jeho hernímu stylu. Grinnell vedl všechny úrovně NCAA v bodování 17 z posledních 19 sezón a jejich 126.2 bodů na zápas v 2003-04 se umístil na druhém místě v historii.

V jeho první sezóně v Grinnell, tým vyhrál své první dva zápasy s Taylor vedení týmu v bodování, v průměru 23,5 bodů za 13,5 minut, nicméně, on byl jen střelba 17,6 procenta na tři-ukazatelů (6 z 34) a 26,8 procenta celkové (11 41). Ačkoli hráči Grinnell zřídka hráli více než 20 minut za hru, trenér Grinnell David Arseneault Jr. chtěl mu dát prodlouženou hrací dobu následující hru, aby se dostal ze svého propadu před začátkem jejich konferenčního plánu. V listopadu 20, 2012, v 179-104 vítězství nad National Christian College Athletic Association-člen Faith Baptist Bible College, Taylor zaznamenal 138 bodů, nastavení rekord NCAA pro většinu bodů jednotlivým hráčem ve hře. Hrál 36 minut a střílel 52 z 108 z pole, 27 z 71 z 3bodového rozsahu a 7 z 10 z čáry trestného hodu. 108 pokusů bylo v průměru tři výstřely za minutu. Taylor zaznamenal 58 bodů v první polovině, a 80 v druhé; on byl pouze 9 z 32 tří ukazatelů v prvním pololetí před provedením 18 39 tři ukazatele v druhé polovině, včetně sedmi po sobě jdoucích za 1 minutu 57 sekund. Během jednoho úseku získal divizi III-rekord 28 po sobě jdoucích bodů. On také nastavit NCAA single-herní záznamy pro většinu tříbodový branek, tři-bod branky se pokusil, branek a branek pokusil. Rekordem bylo i jeho 80 bodů za poločas.

Arseneault řekl, že tým “ nechal otevřenou možnost, pokud se dostal na skvělý start.“Občas, Grinnell určil hru pro sledování záznamu. V poločase si Taylor myslel, že má jen 30 bodů, ne skutečných 58. Jeho předchozí kariéra byla vysoká 48, na střední škole. Dostal 91 bodů na 25 stop od levé křídlo s 11:14 zbývající, lámání Divize III rekord Grinnell týmový kolega Griffin Lentsch v předchozí sezóně. O necelé tři minuty později si připsal 100 bodů. S 4:42 zbývá ve hře, on hit tři-ukazatel projít NCAA záznam o 113 stanovené Bevo Františka z Divize II, Rio Grande College v roce 1954. Taylor hru opustil až v závěrečných chvílích, kdy Grinnell v 70. Arseneault považovat ho dříve, ale on se necítil dobře vyndání Taylor po jeho po sobě jdoucí tři ukazatele série. Taylor byl třetím hráčem, který získal sto nebo více bodů ve hře NCAA, spojující Francise a Franka Selvyho. On byl také první vysokou školu, nebo pro hráče překonat vysoké školy záznam o 135 stanovené Danny Topení v roce 1960.

hráči Národní basketbalové asociace (NBA), včetně Bryanta a LeBrona Jamese, vyjádřili údiv nad Taylorovými 138 body. Hráči ho zmínili na Twitteru, a jeho jméno bylo trendovým tématem. Vrcholy Taylora byly zobrazeny téměř na každém hlavním kanálu, a noviny celostátní pokrývaly příběh. Mluvil s ESPN, a objevil se jako host následující den na Good Morning America, Today Show, a Jimmy Kimmel Live!. Grinnell obdržel více než 300 e-mailových žádostí o rozhovory s Taylorem, včetně jedné z Austrálie. Pizza Hut prodala pizzu za 1,38 dolaru na památku rekordu.

v jeho následující hře proti Williamovi Pennovi, ESPN a Boston Globe patřily mezi nejméně pět různých médií pokrývajících Taylorův následný výkon. Při střelbě 6: 21 nastřílel 21 bodů při prohře 131: 116. Později byl jmenován Midwest Conference Performer týdne. Taylorova sezóna 2012-13 skončila předčasně 9. ledna 2013, když si zlomil poloměr své střelecké paže při výhře 119-117 nad rivalem Cornellem. Toto zranění ho stálo zbytek sezóny. V době svého zranění měl průměr 36,3 bodu.

Taylor se vrátil pro sezónu 2013-14 zdravý a s ambicemi vést národ v bodování. Arseneault uvedl, že Taylor “ získal právo mít míč v ruce ještě více než v loňském roce.“V listopadu 15, 2013, v Grinnell sezóně-otevření hry, Taylor zaznamenal 71 bodů na 23-of-52 střelbě v 144-99 vítězství proti Finlandia University. Následující zápas proti Crossroads College překonal hranici 100 bodů znovu s 109, z toho 53 v prvních devíti minutách druhé poloviny 173-123 vítězství. Celkově odehrál 29 minut při střelbě 35 ze 70 z pole, 24: 48 na tři ukazatele a 15 ze 17 trestných hodů. Opustil hru s 5:32 zbývající drží třetí nejvyšší jeden-hra bodů v historii NCAA, za jeho vlastní rekord NCAA a Františka 113. Byl prvním vysokoškolským hráčem, který dvakrát skóroval 100 proti čtyřleté vysoké škole. V jeho další hře, což byl také jeden-rok výročí jeho rekordních 138 bodů, Taylor byl dvakrát a někdy i triple-spojil tím, Wartburg College a získal jen tři body za 19 minut v 88-79 vyhrát. Sezónu zakončil jako národní lídr v bodech na zápas (28,8) a třech ukazatelích na zápas (5,38). Byl jmenován do druhého týmu konference All-Midwest, a D3hoops.com jmenovali ho do třetího týmu středozápadního regionu.

v Taylorově seniorském roce zaznamenal 22.Listopadu 2014 52 bodů při ztrátě 118-109 na Beloit College. Znovu vedl národ v bodování (28,4) a tříbodových (5,04) a byl druhý v trestných hodech (185). Byl prvním týmem konference All-Midwest, byl zvolen do druhého týmu All-Central Region.