Jack Taylor (kosárlabda)

Taylor első szezonját az UW–La Crosse-ban töltötte, amikor felépült térdsérüléséből. Elsőéves szezonjában 2011-12, tartalékként átlagosan 7,0 pontot ért el 13,4 perc alatt 27 meccsen. Hárompontosainak 39,4 százalékát szerezte meg. Taylor azonban abbahagyta a kosárlabda élvezetét, és utálta az edzést. Egy szezon után UW-La Crosse, Taylor átment a III. osztályba Grinnell. Az iskola egyedülálló támadó stílust alkalmazott-Grinnell rendszer néven ismert -, amely a lehető legtöbb hárompontos lövésre támaszkodott; Taylor úgy gondolta, hogy illik a játékstílusához. Grinnell az NCAA minden szintjét vezette a gólszerzésben az elmúlt 17 szezonban 19, meccsenként 126,2 pontjuk 2003-04 a történelem második helyén állt.

a Grinnell-i első szezonban a csapat megnyerte első két meccsét Taylor vezetésével, átlagosan 23,5 pontot ért el 13,5 perc alatt; azonban csak 17,6 százalékot lőtt hárompontosokra (6/34) és összesen 26,8 százalékot (11/41). Bár a Grinnell játékosai ritkán játszottak többet, mint 20 perc játék, a Grinnell edzője, David Arseneault Jr. célja, hogy meghosszabbítsa a játékidőt a következő játékban, hogy a konferencia ütemtervének kezdete előtt ki tudjon dolgozni a visszaeséséből. November 20-án, 2012, egy 179-104 győzelem felett National Christian College Athletic Association-tag Faith Baptist Bible College, Taylor szerzett 138 pontot, amelyben az NCAA rekord a legtöbb pontot az egyes játékos a játékban. 36 percet játszott, és 52/108-at lőtt a pályáról, 27/71-et 3 pontos távolságból, 7/10-et pedig a szabaddobás vonaláról. A 108 kísérlet átlagosan három lövés volt percenként. Taylor az első félidőben 58, a másodikban 80 pontot szerzett; az első félidőben csak 9 volt 32 hárompontosból, mielőtt a második félidőben 18 39 hárompontost készített volna, köztük hét egymást követő 1 perc 57 másodperc alatt. Az egyik szakasz során a Divízió III-rekord 28 egymást követő pontot szerzett. Az NCAA egyjátékos rekordjait is beállította a legtöbb hárompontos mezőnygólra, a hárompontos mezőnygólokra, a mezőnygólokra és a megkísérelt mezőnygólokra. A félidő 80 pontja szintén rekord volt.

Arseneault azt mondta, hogy a csapat “nyitva hagyta a lehetőséget, ha nagyszerűen indul.”Időnként Grinnell kijelölt egy játékot a rekord elérésére. A félidőben Taylor azt hitte, hogy csak 30 pontja van, nem a tényleges 58. Korábbi karrierje magas volt 48, középiskolában játszódik. A bal szélről 91 pontot ért el egy 25 lábason, 11:14-re maradt, ezzel megdöntötte a Grinnell csapattársa, Griffin Lentsch által az előző szezonban felállított III. Kevesebb, mint három perccel később 100-at szerzett egy elrendezésen. 4:42-vel a játékból hárompontost ért el, hogy átadja az NCAA 113-as rekordját Bevo Francis nak, – nek Divízió II Rio Grande Főiskola 1954-ben. Taylor csak a záró pillanatokban hagyta el a játékot, Grinnell 70% – kal nőtt. Arseneault fontolóra vette, hogy korábban kiveszi, de nem érezte jól, hogy egymást követő hárompontos sorozata után kivette Taylort. Taylor volt a harmadik játékos, aki száz vagy annál több pontot szerzett egy NCAA meccsen, csatlakozott Francis és Frank Selvy. Ő volt az első főiskolai vagy profi játékos, aki meghaladta a 135-ös középiskolai rekordot Danny Heater 1960-ban.

a National Basketball Association (NBA) játékosai, köztük Bryant és LeBron James, megdöbbenésüket fejezték ki Taylor 138 pontja miatt. A játékosok megemlítették őt a Twitteren, a neve pedig felkapott téma volt. Taylor legfontosabb eseményeit szinte minden nagyobb csatornán bemutatták, az Országos újságok pedig lefedték a történetet. Beszélt az ESPN-vel, és másnap vendégként jelent meg a Good Morning America, a The Today Show és Jimmy Kimmel Live!. Grinnell több mint 300 e-mail kérést kapott Taylorral folytatott interjúk iránt, köztük egy Ausztráliából. A Pizza Hut 1,38 dollárért adta el a pizzákat a rekord emlékére.

A William Penn elleni következő meccsén az ESPN és a Boston Globe legalább öt különböző médium között szerepelt, amelyek Taylor következő teljesítményét mutatták be. 21 pontot szerzett a 6-for-21 lövésnél 131-116-os veszteségben. Később a hét középnyugati konferencia előadójának nevezték. Taylor 2012-13 szezon véget ért idő előtt január 9, 2013 amikor eltörte a sugara a lövő kar során 119-117 nyerni rivális Cornell. Ez a sérülés a szezon hátralévő részébe került. A sérülés idején átlagosan 36,3 pontot ért el.

Taylor egészségesen tért vissza a 2013-14-es szezonra, azzal a törekvéssel, hogy vezesse a nemzetet a gólszerzésben. Arseneault kijelentette, hogy Taylor ” még jobban megszerezte a jogot arra, hogy a labda a kezében legyen, mint tavaly.”November 15, 2013, a Grinnell szezonnyitó játék, Taylor szerzett 71 pont 23-of-52 lövés egy 144-99 győzelem ellen Finlandia Egyetem. A Crossroads College elleni következő meccsen ismét meghaladta a 100 pontos határt 109-gyel, köztük 53-mal a 173-123-as győzelem második felének első kilenc percében. Összességében 29 percet játszott, miközben 35-ből 70-et lőtt a pályáról, 24-for-48 hárompontoson, és 15-et 17 szabaddobásból. Kilépett a játékból, 5:32 maradt a harmadik legmagasabb egyjátékos pont az NCAA történetében, a saját NCAA rekordja és Francis 113 mögött. Ő volt az első egyetemi játékos, aki kétszer több mint 100 gólt szerzett egy négyéves Főiskola ellen. A következő meccsén, amely szintén a rekord 138 pontos játékának egyéves évfordulója volt, Taylor kettős-és néha tripla-összeállt a Wartburg College – ban, és mindössze három pontot szerzett 19 perc alatt 88-79-es győzelemmel. A szezont a nemzet vezetőjeként fejezte be meccsenként pontokban (28,8) és hárompontosokban (5,38). Bekerült az All-Midwest Conference második csapatába, és D3hoops.com az All-Midwest régió harmadik csapatának nevezték el.

Taylor végzős évében 52 pontot szerzett a Beloit College 118-109-es veszteségében November 22-én, 2014-ben. Ismét vezette a nemzetet a pontozásban (28.4) és a hárompontosokban (5.04), és második volt a szabad dobásokban (185). Az első csapat All-Midwest konferencia válogatottja volt, az All-Central Régió második csapatába szavazták.