Tým USA 13 nejlepší letní olympijské momenty všech dob

olympijské hry jsou jako žádná jiná soutěž ve sportu.

sportovci trénují roky a sní celý svůj život v naději, že budou mít chvíli slávy pro svou zemi. Někteří sportovci pracují celý svůj život jen proto, aby soutěžili na olympijských hrách, i když nikdy nezískají medaili.

Tým USA má poměrně málo fantastické sportovců v průběhu let na Olympijských hrách, a některé z těchto sportovců se dané výkony, které obstály ve zkoušce času. Ať už to bylo překonání zranění vyhrát nebo porazit dlouhé šance na získání zlaté medaile, Spojené státy zaznamenaly svůj podíl na Olympijském triumfu.

Tady je pohled na top Tým USA okamžiky z Letní Olympijské hry:

Tým Snů, Barcelona 1992

Chicago Bulls superstar Michael Jordan vedl tento tým talentovaných profesionálů na Olympijské slávy pro Spojené Státy, ve Španělsku, v jaké byl první Letní Hry do funkce současných hráčů NBA. K Jordanovi se připojily některé z největších hvězd v historii NBA, včetně Davida Robinsona, Patricka Ewinga, Larryho Birda, Karla Malona, Scottie Pippena, Johna Stocktona a Charlese Barkleyho.

Lidé jim říkali „Tým Snů“— a oni hráli to, vyhrávat v průměru o 40 bodů na zápas a přivézt domů zlaté medaile.

Rulone Gardner, Sydney 2000

Pochází z malého městečka ve Wyomingu, Gardner neočekává se, že dělat hodně na Letní Olympijské hry v Sydney. Když vstoupil na podložku proti mocné ruské Aleksandr Karelin—který neztratil v konkurenci 15 let a vyhrál rovnou tři zlaté medaile—většina pozorovatelů to viděl jako úspěch sám o sobě.

ale pouhý vzhled nestačil na Gardnera, který pokračoval a stáhl jeden z největších rozruchů v historii olympijských her. Gardner vzal zlatou medaili a probojoval se do amerického srdce.

Kerri Strug, Atlanta 1996

Strug vykuchal jeden z nejtěžších olympijských výkonů všech dob poté, co utrpěl zranění v gymnastické soutěži. Spojené Státy byly bojuje Rusko a Rumunsko v případě, a nakonec všechny bodování přišel Strug výkon na trezoru.

jen jeden problém: při prvním pokusu o klenbu si Strug vážně poranil Kotník, přetrhl vazy a zaslal jí bolest nohou. Ale vyhrát zlato, Strug musel jít ještě jednou—a udělala to. Strug stáhl svůj druhý pokus, čistě přistál, než se zhroutil na podložce a nakonec poháněl Spojené státy k jejich vůbec první zlaté medaili v soutěži týmové gymnastiky.

Michael Phelps v Pekingu 2008

Phelps má dát dohromady úžasnou kariéru, když jde o Olympiádu, a jeho výkon v Číně je jedním z důvodů, proč je považován za jednoho z nejlepších sportovců vůbec. Phelps si rekordních osm zlatých medailí na Letních Hrách v Pekingu, lámání Mark Spitz je předchozí rekord o sedm.

ale byla to jeho osmá a poslední medaile, která přišla dramatickým způsobem a pravděpodobně z Phelpsových rukou. Poté, co Phelps dokončil motýlí nohu 4×100 metrů medley relay, byl Spojené státy stále za Austrálií a Japonskem. Vstupte do americké kotvy Jason Lezak, který plaval jako první, nastavení světového rychlostního rekordu a klenutí Phelpsa do nového rekordu počtu medailí.

Mary Lou Retton, Los Angeles 1984

Retton pomohla dát gymnastiku na mapu Spojených států svým výkonem na Letních olympijských hrách v LA.

I když obvykle dominantní Sovětského bloku národům byly bojkotovat Olympiádu, Retton výkon pomohl ohlašovat nové generace Amerických sportovců. Pinta-velké Západní Virginie se stala první Americkou ženou, která získala zlatou medaili v všichni-kolem gymnastiky, také vyhrál stříbrnou medaili v soutěži družstev a vault, spolu s bronzové medaile v prostných a bradlech soutěží.

stala se „sportovkyní roku“ Pro Sports Illustrated a po olympijských hrách byla také uvedena na krabici Wheaties.

Mark Spitz, Mnichov 1972

než tam byl Michael Phelps, tam byl Mark Spitz. Vytáhlý svalnatý Američan dominoval ve vodě během letních olympijských her v Německu a získal tehdy rekordních sedm zlatých medailí. Jeho výkon byl ještě úžasnější: Spitz nastavil světové rekordy v každé události, kterou vyhrál. Během své kariéry, Spitz vyhrál devět Olympijských zlatých medailí a byl nejúspěšnější sportovce v historii Letních Her, dokud Phelps zlomil rekord.

Michael Johnson, Atlanta 1996

Johnson byl po svém vystoupení na letních hrách v Atlantě považován za nejrychlejšího muže naživu. Johnson vyhrál zlato na 400 metrů a 200 metrů na Olympiádě, se stal prvním mužem, který získal obě tyto události za rok, a nastavení záznamů pro obě soutěže v procesu. Johnson nakonec dostal přezdívku „muž se zlatými botami“ poté, co si oblékl na míru vyrobené hroty od Nike pro olympijské finále.

Jesse Owens, Berlín 1936

s očima světa sledoval Owens jeden z nejdůležitějších výkonů v historii-natož sport – na Letních olympijských hrách v Německu. Owens se stal prvním atletem vyhrát čtyři zlaté medaile po nástupu na 100 metrů, 200 metrů, skok do dálky, 4×100 m relé události. Představení úplně rozpačilo Adolfa Hitlera a učinilo z Owense legendu, pokud jde o olympijské hry.

Greg Louganis, Seoul 1988

Louganis získal dvě zlaté medaile na letních hrách 1988 a stal se prvním mužským potápěčem, který zametl potápěčské události pro druhé přímé olympijské hry. Ještě více neuvěřitelné: Louganis utrpěl otřes mozku v semifinále po nárazu hlavou na skokanském prkně při provádění pohybu, přezdívaný „Dive Smrti.“Louganis byl v účasti v soutěži o několik let dříve, když Sovětský potápěč Sergej Chalibashvili pokus o pohybu a udeřil se do hlavy, umírá o týden později po pádu do komatu.

Louganis ukončil svou olympijskou kariéru čtyřmi zlatými medailemi.

Florence Griffith Joynerová, Soulu 1988

Flo-Jo dominuje atletika na Letních Olympijských hrách v roce 1988, přivézt domů tři zlaté medaile a nastavení počtu rekordů. Ona vysloužila přezdívku „nejrychlejší žena na světě“ poté, co fouká pryč soutěže a nastavení záznamů v 100 metrů a 200 metrů událostí a vyhrál celkem čtyři medaile na Olympijských hrách v Soulu—stříbrný na 4×400 metrů událost na ní tři zlaté individuální medaile.

Bob Beamon, Mexico City 1968

Beamon přišel na Letní Olympijské hry jako jeden z favoritů v dlouhodobém skákat po dominoval v soutěžích, vedoucí až k Her—ale nikdo nemohl předvídat, jak to dopadlo v případě. Tehdy 22-letý rozbil světový rekord ve skoku do dálky o téměř dvě stopy, skákání 29 Stop, 2½ palce získat zlatou medaili. Rekord by stál další dvě desetiletí, dokud ho Mike Powell v roce 1991 nepřekonal.

Cassius Clay, Řím 1960

Muhammad Ali zanechal hlavní dědictví ve sportu a po celém světě poté, co zemřel ve věku 74 let. Boxer během svého života dosáhl mnoha věcí, a jeden z nejdůležitějších okamžiků jeho kariéry přišel na Letních olympijských hrách, zatímco ještě bojoval pod svým původním jménem, Cassius Clay. Jako 18-letý mladý štěně, Clay přišel do Říma na Olympijské Hry a ovládl—vyhrál všechny čtyři své zápasy, tři z nich na jednomyslné rozhodnutí.

v polotěžké váze finále, Clay porazil trojnásobný mistr Evropy Zbigniew Pietrzykowski Polska vzít domů zlatou medaili pro Spojené státy. Clay se stal profesionálem měsíc po olympijských hrách a stal se trojnásobným mistrem světa v těžké váze. V průběhu své kariéry, Jíl bojoval velikáni jako Sonny Liston, Joe Frazier a George Foreman—ale jeho první celosvětový úspěch přišel na Olympijských hrách, zatímco zastupující Tým USA.

Muhammad Ali, Atlanta 1996

když Ali-tehdy soutěžící jako Cassius Clay-získal zlatou medaili v polotěžké váze na Letních olympijských hrách 1960 v Římě, označil to jeden z nejdůležitějších úspěchů jeho rané kariéry. Ale jeho nejznámější Olympijský okamžik pravděpodobně přišel 30 o několik let později v Atlantě.

Ali, který byl diagnostikován s Parkinsonovou chorobou v roce 1984, byl vybrán, aby zapálil olympijský kotel během zahajovacího ceremoniálu na Letních olympijských hrách 1996. Navzdory mýtnému nemoci na jeho těle, Ali se postavil k výzvě, dávat světu jeden z nejemotivnějších okamžiků v historii sportu.

Ali vzal olympijský plamen od Plavkyně Janet Evansové a zvedl ho k davu, čímž si vydělal obrovský jásot tisíců lidí na stadionu. Ačkoli Ali se třásla před důsledky jeho nemoci, on držel pochodeň vysoko a pak přinesl ji na světlo malé rakety, které nesl plamene na hlavní kotel vysoko nad stadion oficiálně odstartuje Hry. Přidání do významu pro Ali v Atlantě, mistr boxer obdržel náhradní medaili za ten vyhrál v roce 1960 poté, co založí to dříve v jeho kariéře.

Chcete-li získat přístup k exkluzivním videím, rozhovorům s celebritami a dalším, přihlaste se k odběru na YouTube!